O NASZEJ SZKOLE

Taniec jest dla nas ważny. Jeszcze ważniejsi jednak są dla nas ludzie, których uczymy tańczyć. Czy to małe dziecko, czy para przed ślubem staramy się uczyć tak, by wydobyć z każdej osoby pełnię jego potencjału. 

Nie uczymy każdego rodzaju tańca. Skupiamy się na tym, w czym jesteśmy naprawdę dobrzy i co przynosi nam największą radość.

Jest to nauka dzieci, par przed ślubem oraz nauka tańców przydatnych na zabawy i imprezy taneczne.

Jeśli któreś z powyższych dotyczy Ciebie, możesz być pewien, że w Szkole Tańca BOGDAN otrzymasz najlepszą jakość nauki. Wejdź w zakładkę "Czego uczymy?' i poznaj szczegóły. Ale wcześniej, jeśli masz jeszcze chwilę, przeczytaj o naszej historii.

Niemal 40 lat temu Pani Mariola Bogdan założyła w Kaliszu jedną z pierwszych w Polsce Szkół Tańca. Jej nauczycielem był pierwszy i największy autorytet taneczny w naszym kraju, prof. Marian Wieczysty.

Pamiętam, gdy jako małe dziecko, mama zabierała mnie na salę taneczną. Siadałem pod fortepianem i wchłaniałem całym sobą piękne dźwięki i obrazy przewijające się przed moimi oczami."- wspomina syn Pani Marioli, obecny właściciel Szkoły, Przemysław Bogdan.

Przez lata wychowankowie Szkoły zdobywali czołowe miejsca na turniejach i festiwalach tanecznych w kraju i za granicą. Jednymi z najbardziej pamiętnych były Międzynarodowe Festiwale w Koninie, gdzie w 1986 i 1987 roku Szkoła zdobyła kolejno Srebrny a następnie Złoty Aplauz, pokonując najlepsze zespoły z całej Europy.

 

Dziś Szkoła Tańca BOGDAN działa w Kaliszu, Ostrowie Wlkp. i Turku łącząc tradycyjne wartości rodzinne z nowoczesnym, indywidualnym podejściem do swoich klientów. Niesie w kolejne pokolenie kultowe zdanie prof. Wieczystego, że: „Tańczyć może każdy!“